חשיבותם של ימי גיבוש לחברות

אחד הפרמטרים בהם נמדד מעסיק נטוע ביכולתו לראות בעובדיו מעבר להיותם עובדים בחברה, ויכולתו להעניק להם את התחושה של שותפים לדרך ושתרומתם משמעותית וחיונית ביותר. אחת הדרכים הנפלאות להבעת ההערכה והפרגון כלפי העובדים על עבודתם המסורה, ושבירתה של שגרת המשרד היומיומית היא ארגון יום גיבוש מהנה וחווייתי.

 

ימי גיבוש לחברות מוציאים את העובדים מן השגרה השוחקת, מייצרים חוויות משותפות ורוח צוות בעלת מלאי חדש של אנרגיות חיוביות, רוח צוות המובילה לתקשורת אפקטיבית ושיתופי פעולה פוריים וחיוביים בין העובדים. ימי גיבוש לעובדים מצריכים יוזמה, יצירתיות וכושר ארגון על מנת שימלאו את היעדים שלשמם הופקו, ולשם כך גיבשנו עבורכם מבחר עצות טיפים מנצחים, כך שאם תיישמו אותם, תזכו למחמאות רבות מצד העובדים.

   

ימי גיבוש לחברות

כיצד להפיק בהצלחה את יום הגיבוש לחברה?

ימי גיבוש לחברות יכולים להיות במגוון רחב של קונספטים שונים החל מסדנאות ODT לשם פעילויות גיבוש מאתגרות, דרך מסיבות ריקודים נוצצות או הפעלת מדריכים לריקודי זומבה וכלה בערבי קריוקי וסדנאות צחוק. יחד עם זאת חשוב להתאים את הפעילויות אל העובדים בהסתמך על היכרותכם עימם, ובהתאם לאופי האירוע והיקף התקציב שהקצאתם לשם כך.

 

ישנם שפע של רעיונות מלהיבים אך חשוב לזכור שהקונספט של גיבוש עובדים שונה במהותו ממסיבת רווקות, פעילויות לימי הולדת למבוגרים או הפעלות לסוף שנה במוסדות חינוך. ניתן לבחור פעילויות נמרצות המושתתות על ספורט או פעילויות סולידיות יותר, כשהמטרה היא בחירת קונספט שהינו מותאם לכלל צוות העובדים.

 

פעילויות יוצאי דופן- לשבירת השגרה

אחת המטרות המרכזיות בהפקת אירועים כמו ימי גיבוש לחברות הינה כאמור שבירת השגרה. על מנת לשנות אווירה ולשבור את השגרה אל תהססו ליזום מגוון פעילויות מיוחדות, בלתי שגרתיות ויוצאות דופן שלא תשארנה את העובדים אדישים. ההתנסות בחוויות חדשות טומנת בקרבה פוטנציאל עצום לגיבושה של הקבוצה בעקבות הריגוש המשותף. ההמלצה נכונה לכל סוג של אירוע, בין אם ההפקה נוגעת לגיבוש עובדים ובין אם עבור הפעלות ליום הולדת.

 

כמו כן, אם החלטתם לפנק אתהעובדים או האורחים שלכם, אל תהססו לעשות זאת מכל הלב. הקפידו על אטרקציות מלהיבות, הנגשה אל מקום האירוע, תכנון, תיאום וארגון עם כל הגורמים הנוגעים להפקה או מציאת חברה המתמחה בהפקות אירועים, בעלת ניסיון ומוניטין רב אשר עומדים מאחוריה. זכרו שביום הגיבוש הזה אין היררכיה משרדית ואין גינוני משרד. השתדלו להתקרב אל עובדים שלכם ולאפשר להם לחשוף את הפן האישי שלא הכרתם. אז יוצאים לדרך?